Nie wiemy, czy podczas WordCampa temperatura będzie tak wysoka, jak dzisiaj, ale możemy obiecać, że będzie gorąco. Także dzięki czwórce prelegentów, których dzisiaj przedstawiamy. Każdy z nich jest doświadczonym web developerem i z chęcią podzieli się swoją wiedzą oraz praktycznymi wskazówkami. Kite Koga przylatuje aż z Japonii, by zaprezentować jak w kilka sekund stworzyć środowisko dla WordPressa. Michał Niewiadomski opowie od czego zacząć pracę nad szablonem. Szymon Kapturkiewicz i Wojciech Walczak z kolei zaprezentują case study dotyczące pracy przy dedykowanym rozwiązaniu dla marki Bonduelle.
Kite Koga jest web designerem i developerem, a także głównym organizatorem japońskiego WordCampa Kansai 2015. Podczas polskiego WordCampa zaprezentuje Wockera, środowisko developerskie dla WordPressa.
Michał Niewiadomski zajmuje się projektowaniem i pisaniem aplikacji webowych. Zrealizował wiele projektów stron, blogów, sklepów, katalogów internetowych działających w oparciu o system WordPress. Podczas jego prezentacji dowiemy się czy warto rozpocząć naukę podstaw kodowania i budować szablony samodzielnie czy może lepiej pobierać darmowe lub dokonywać zakupów płatnych wersji.
Za trzecią prezentacją stoją Szymon Kapturkiewicz oraz Wojciech Walczak. Szymon jest przedsiębiorcą, web developerem i założycielem agencji interaktywnej InterSynergy, a także pasjonatem HTML5 i WordPressa. Wojciech projektuje i programuje aplikacje webowe. W wolnych chwilach eksperymentuje ze skryptami i bibliotekami rozbierając je na części pierwsze i wprowadzając własne poprawki. Podczas swojego wystąpienia opowiedzą o tym jak wykorzystać WordPressa do budowy otwartego systemu Digital Asset Management. Prelegenci opowiedzą o budowie dedykowanego rozwiązania do zarządzania materiałami marketingowymi dla marki Bonduelle. Podczas prezentacji usłyszymy o integracji, automatyzacji, translacji treści, a także o problemach z jakimi przyszło się zmierzyć podczas realizacji. Nie zabraknie też ciekawostek o wykorzystaniu takich narzędzi, jak: WP-API, WP-CLI, WPML, Google Translate API, Bedrock, Sage, Bower, Gulp, Capistrano.
Z tą czwórką, między innymi, spotkacie się podczas WordCamp Polska, już w dniach 12-13 września. Do zobaczenia!