Organizatorzy

  • Agnieszka Szwed

    Agnieszka Szwed

    Od 15 lat prowadzę biznes związany z WordPressem. W ramach marki GOOTEK pomagam przedsiębiorcom i influencerom prowadzić marketing i skutecznie działać przez strony internetowe, a w ramach marki NALEPSZY dostarczam organizacjom pozarządowym system umożliwiający pozyskiwanie darowizn przez własne strony www (autorska wtyczka).

    Prowadzę konsultacje biznesowe, doradzam w zakresie marketingu i strategii komunikacji, a wraz zespołem buduję dla klientów skuteczne strony internetowe na WordPressie. Współpracujemy z markami małymi i dużymi. Pracowałam m. in dla Alior Banku, MarieZelie, Bialconu, Freshmaila, Caritasu, Teobańcologii czy Małgorzaty Paleczny – MamyFizjoterapeuty. Aktywnie i chętnie włączam się rozwój WordPressa (moim programiści rozwijali core), oraz społeczności – organizowałam przez lata WordUP Silesia, który prowadziłam. Obecnie jestem współorganizatorką ogólnopolskiej konferencji WordCamp Kraków 2024. Występowałam jako prelegentka na XIV Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu w Warszawie oraz Targów Organizacji Pozarządowych w Kielcach w temacie skutecznego działania w sieci przez strony www. Od 2022 roku organizuję i prowadzę spotkania dla przedsiębiorców – Południowe Spotkania Biznesowe.

    Lubię dzielić się wiedzą. Fascynują mnie ludzie.

    Prywatnie jestem żoną Dawida, mamą Janka, Laury i Maksa.


  • Damian Ślimak

    Damian Ślimak

    Technologiami internetowymi zajmuję się już ponad 15 lat. Przez te kilkanaście lat pracowałem jako project manager, analityk biznesowy w korporacji. Od 5 lat jestem właścicielem agencji content marketingowej Mediapilot.pl, a od 2017 roku jestem wykładowcą na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.

    Specjalizuje się w „tunigowaniu” serwisów, aby generowały większy wartościowy ruch organiczny i dostarczały nowych klientów dla ich właścicieli.

    Chętnie dzielę się swoją wiedzą, dlatego z taką przyjemnością piszę bloga, na którym staram się uczyć, jak wykorzystywać internet do promocji własnej marki.

    Występuje jako prelegent na konferencjach jak i prowadzę szkolenia stacjonarne.

    Systematycznie organizuje „mITingi„, czyli biznesowe spotkania networkingowe w Częstochowie.


  • Daniel Bocek

    Daniel Bocek

    Mój pierwszy kontakt z WordPressem miał miejsce około 2016 roku kiedy to przymierzałem się do założenia bloga. Jednak to około 2021 roku mogę powiedzieć że poznałem ten CMS głębiej, zakochałem się w jego możliwościach i w społeczności zrzeszającej się wokół.

    W mojej obecnej roli zawodowej noszę wiele kapeluszy, zarządzając witrynami opartymi o WordPress i realizując różne zadania marketingowe. Jest to dynamiczny i stale ewoluujący krajobraz, który regularnie stawia przede mną nowe wyzwania. Poza pracą zawsze chętnie służę pomocą i dzielę się swoją wiedzą z innymi członkami społeczności WordPress. Jeśli napotkałem podobny problem lub mam doświadczenie w konkretnym obszarze, możesz być pewna/y, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc.

    Od 2023 roku angażuję się w zrzeszanie krakowskiej społeczności WordPress. Korzystając z okazji – Serdecznie zapraszam do udziału w Krakowskich WordUpach i WordCampie!

    Poza sferą cyfrową, znajduję ukojenie w aktywnościach na świeżym powietrzu w bliskości z naturą. Jestem zapalonym grzybiarzem, kiedy akurat nie poluję na grzyby, prawdopodobnie znajdziesz mnie przy kole garncarskim, lub w ogrodzie dbającego o pomidory i inne rośliny.


  • Daniel Grzonka

    Daniel Grzonka

    Hey there! I’m Daniel Grzonka. I’ve got a solid background in Computer Science with a B.Sc. and M.Sc. from Cracow University of Technology and a Ph.D. from the Polish Academy of Sciences in collaboration with Jagiellonian University—all with distinctions.

    Currently, I’m an Assistant Professor at Cracow University of Technology and also the Vice-Dean for Education at the Faculty of Computer Science and Telecommunications. I’m proud to be a START 2019 laureate, an award given by the Foundation for Polish Science to some seriously impressive young scientists. Plus, I’m part of the Polish Information Processing Society.

    I’ve had the opportunity to work with some cool places like ABB ISDC, CDN-Partner, and universities like AGH University of Science and Technology and Jagiellonian University. My research dives into several fascinating areas of computer science, but I’ll spare you the list—let’s just say it keeps me pretty busy!

    WordPress Origin Story

    So, you want to know how I got tangled up with WordPress? It’s been a wild ride that started over a decade ago—honestly, it’s a bit of a blur now. What I do remember is that my journey began out of sheer curiosity and a dash of necessity. I’m a total self-taught techie who just dove right in.

    Back in the day, I started setting up WordPress sites for various research groups, events, organizations, and competitions. It seemed like everyone needed a website, and WordPress was there to make that happen smoothly. I even managed the digital presence for my brother’s business using, you guessed it, WordPress. And of course, how could I resist not using the world’s most popular content management system for my own personal site?

    What’s kept me hooked? It’s the simplicity, flexibility, and the amazing community around it. Whether it was for academia, professional events, or just helping out in the family business, WordPress has been my go-to tool for bringing ideas online. Can’t wait to see where it takes me next!


  • Marcin Andrzejewski

    Marcin Andrzejewski

    Komunikuję wizualnie. Umiem o tym mówić. Wykładałem komunikację wizualną i typografię na Uniwersytecie Merito.

    Obecnie tworzę nową organizację która buduje dobre #relacje #video oraz #ai i oszczędzam Twój czas robiąc Ci wideo bez Twojego zaangażowania. Angażuję do tego nauczanie maszynowe i inne modne słowa.

    Jestem entuzjastą społeczności oraz współorganizatorem WordUp! Kalisz, wielu innych wordupów i kilku WordCampów na przestrzeni wielu lat. Seryjnie prowadzę wydarzenia społeczności WordPressa w całej Polsce. Znam ludzi, którzy znają WordPressa :).


  • Marcin Pietrzak

    Marcin Pietrzak

    Od ponad 15 lat realizuję projekty związane z WordPressem, pełniąc w nich różne role, od webmastera do kierownika projektu.

    Wspieram ruch open source oraz rozwój WordPressa należąc do zespołu tłumaczy ekosystemu: samego WP, wtyczek, motywów i powiązanych usług oraz aplikacji.

    Jednak najważniejszy element mojej pracy to bycie po prostu programistą, zajmującym się całą witryną, zarówno przygotowywaniem motów jak i i pisaniem wtyczek.

    Wiele moich wtyczek jest dostępne za darmo w repozytorium WordPressa.


  • Natalia Ryłko

    Natalia Ryłko

    Jestem nauczycielem akademickim na Politechnice Krakowskiej, specjalizującym się w modelowaniu matematycznym. Moi studenci, którzy wykazują się niezwykłą kreatywnością i innowacyjnością, są dla mnie ciągłą inspiracją.

    Aktywnie uczestniczę w organizacji konferencji naukowych i branżowych. Jako współorganizator WordCamp, szczególnie cenię sobie możliwość wymiany wiedzy na temat nowych technologii webowych. Mam nadzieję, że warsztaty na WordCamp pozwolą mi zwiększyć moje umiejętności w zakresie budowania stron internetowych, co jeszcze bardziej wzbogaci moją pracę.

    Prywatnie, jestem pasjonatką podróży, miłośniczką kuchni śródziemnomorskiej i sztuki. Cieszę się, że mogę dzielić te pasje z moim wspaniałym mężem, synem oraz przyjaciółmi.


  • Sebastian Miśniakiewicz

    Sebastian Miśniakiewicz

    Z WordPressem jestem związany od kilkunastu już lat, aktywnie wykorzystując go w życiu prywatnym i zawodowym.

    Jako właściciel SEOProfi pomagam przedsiębiorcom pozyskiwać klientów z wyszukiwarki Google, budując wizerunek ich firm jako ekspertów w swoich branżach. Duży nacisk kładę na edukację, prowadząc bloga, newsletter czy podcast o tematyce związanej z SEO i pozycjonowaniem.

    Od paru lat organizuję spotkania biznesowe, podczas których wspieramy się jako przedsiębiorcy, dzieląc się przy okazji aktywnie swoją wiedzą, doświadczeniem

    Ponieważ bardzo lubię dzielić się wiedzą oraz wspierać innych w tym, co robią, dlatego w tym roku, razem z gronem znajomych ze społeczności, organizujemy największy event użytkowników i pasjonatów WordPressa – WordCamp Kraków 2024.

    W wolnych chwilach gram w bilard i razem z drużyną dążymy do wejścia do pierwszej ligii bilardowej w Polsce.

    Prywatnie mąż i tata dwóch wspaniałych córek 🙂


  • Zuzanna Miśniakiewicz

    Zuzanna Miśniakiewicz

    Zaczęłam interesować się WordPressem w ostatnich dwóch latach. Wprawdzie dopiero go poznaję, jednak mam nadzieję niedługo zacząć wykorzystywać jego możliwości w mojej pracy. 

    Ukończyłam liceum plastyczne w Krakowie i obroniłam tam dyplom ze specjalizacją w grafice i projektowaniu 2D. Z wielu kierunków, w jakie może skręcić projektant graficzny, skupiłam się na brandingu oraz projektowaniu oprawy graficznej w mediach.  

    Połączenie psychologii i estetyki, na które składa się proces twórczy w projektowaniu, był tym, czego oczekiwałam od swojego zawodu. Z czasem proste rysunki do instrukcji przerodziły się w ebooki, szablony do mediów społecznościowych i wiele innych.

    Obecnie pracuję właśnie nad takimi projektami dla prywatnych osób oraz w firmie SEOProfi z moim tatą, Sebastianem. To na jego zlecenie stworzyłam choćby robota firmowego, SEOProfika, którego możecie kojarzyć z jego działalności.    

    Aktualnie zaczynam studium projektowania graficznego gier komputerowych oraz realizuje kursy w innych dziedzinach poszerzających moje doświadczenie graficzne – nie zamierzam całkowicie zbaczać z mojej obecnej specjalizacji, jednak lubię poznawać nowe odsłony projektowania.

    W wolnym czasie rozwijam się również w bardziej artystycznym kierunku, tworząc obrazy i grafiki, zarówno digitalowo jak i tradycyjnie – m.in. na płótnie. Obejmują wiele tematyk, które są mi bliskie, jak choćby mojego kota – Luciego, który ma już pokaźną kolekcję dzieł na koncie z nim w roli głównej.