Optymalizacja WooCommerce. 7 To-do w Twoim sklepie internetowym.

1. Znajdź szybki motyw WooCommerce

Na start? Zajrzyj do katalogu WordPressa i wybierz jeden z polecanych. Unikaj takich, które są rzadko aktualizowane lub (szczególne jeśli jesteś osobą stawiającą pierwsze kroki w WordPressie) mają mało instalacji. Lepiej postawić na motyw sprawdzony w boju, który nie ma zbyt dużo zbędnego kodu.

2. Korzystaj z bezpiecznych i sprawdzonych wtyczek

Wtyczka to inaczej kod spakowany w ładne pudełko. Czasem zawartość pudełka nie jest równie ładna co opakowanie. Wybieraj wtyczki od zaufanych dostawców, wspierając się dodatkowo opiniami z repozytorium WordPressa. Możesz też złapać nas na WordCampie, chętnie podpowiemy kilka sprawdzonych rozwiązań.

3. Wybierz dobry i niezawodny hosting

Sprawdzony, który robi regularne backupy, konserwacje przeprowadza w godzinach nocnych, a w razie wszelkich problemów ma działający i szybko reagujący dział wsparcia. Mamy swój typ, zajrzyjcie na nasze stoisko to się nim podzielimy.

4. Zoptymalizuj zdjęcia produktów

Niezależnie od liczby produktów, warto zadbać o to by wszelkie grafiki były zoptymalizowane pod kątem rozdzielczości oraz rozmiaru. Nie chcesz, żeby zdjęcie doczytywało się 10 sekund. Na szczęście jest to stosunkowo łatwo osiągalne przy użyciu wtyczek optymalizujących.

5. Zwiększ limit pamięci PHP

Jeśli bazowy będzie za niski, może spowodować to, że serwer w ogóle nie odpowie, a Twój sklep internetowy nie pokaże się klientowi. Jak zatem zwiększyć limit pamięci PHP? Napisz do swojego hostingu lub samodzielnie edytuj plik wp-config.php.

6. Wykorzystuj cache

Używając cache odciążysz swój serwer i znacznie przyspieszysz ładowanie strony. Twoja baza danych i serwer odetchną z ulgą gdy zamiast przeliczać każdorazowo wszystkie odwołania, pozwolisz serwerowi zapisywać wcześniej przygotowane odpowiedzi. Część elementów może zostać zapisana nawet w pamięci przeglądarki klienta całkowicie przekierowując ciężar komunikacji z Twojego serwera.

7. Użyj CDN – szczególnie jeśli Twoi odbiorcy są za granicą

CDN to sieć dostarczania treści (ang. Content Delivery Network) i sprawdza się rewelacyjnie gdy Twoi klienci są za granicą lub po prostu dzielą Was duże odległości. Dzięki CDN pliki mogą być ładowane jednocześnie z więcej niż jednego serwera oraz więcej niż jednej lokalizacji. W konsekwencji Twój sklep po prostu ładuje się o wiele szybciej, co z pewnością zostanie zauważone przez Twoich klientów?

Jeśli spodobały Ci się te rady lub chcesz dowiedzieć się więcej to zajrzyj na stoisko WP Deska. Chętnie pomożemy 🙂

==

Artykuł przygotowany przez WP Desk – srebrnego sponsora WordCamp Kraków 2024

Dowiedz się więcej o WordCamp Kraków 2024

Zapisz się teraz do newslettera, tak baby nic Cię nie ominęło!

Zamknij okno

WordCamp Kraków 2024 is over. Check out the next edition!