Kategoria: Różności
-
Wpływ serwera na stabilność i bezpieczeństwo WordPressa
Na prelekcjach dużo słyszy się o tym jak poprawić osiągi swojego WordPressa poprzez optymalizację kodu, poprawienie seo, czy posprzątanie wtyczek. To cenna wiedza, jednak mało mówi się o serwerach. To od serwera zależy szybkość, stabilność i bezpieczeństwo każdej witryny na świecie, co udowodnię podczas tej prezentacji. Poznasz przykłady na to jak stabilność serwera wpływa na konwersje…
-
Interactivity API
Interactivity API, czyli nowe spojrzenie na JavaScript w WordPressie. Świeżo dodane w najnowszym WordPressie 6.5 wprowadza mała rewolucję w sposobie w jaki być może będziemy w przyszłości tworzyć interaktywne elementy na naszych stronach WordPressowych. Przyjrzymy się zatem temu narzędziu, jak również odpowiemy na pytania
-
Custom Rest API – rejestracja i obsługa własnych endpointów w WordPress
Prezentacja ma na celu omówienie tematu związanego z jedną z funkcji WP: register_rest_route() – czyli przybliżenie możliwości tworzenia własnych endpointów na potrzeby zewnętrznej apki (iOS, Android), komunikacji z inną stroną na WP, czy też inną usługą (endpoint tradycyjny i parametryczny) – możliwości jest bardzo dużo. Temat wielokrotnie przetestowany praktycznie przy realizacji zleceń dla klientów –…
-
Headless – z czym to się je? Jak poprawnie skonfigurować i uruchomić Headless WordPress
Omówienie architektury Headless WordPress. Prezentacja omówi proces budowania Headless WordPress od strony twórcy z uwzględnieniem takich elementów jak infrastruktura, komunikacja, cache, routing czy GraphQL.
-
Block Bindings API
Piotrek opowie o nowym API, dodanym w WordPress’ie 6.5, dzięki któremu można dowiązywać dynamicznie dane do bloków.
-
Jedź na WordCamp – mówili… Poznasz ludzi – mówili…
Uwaga! Uczestnictwo w tej prezentacji grozi poznaniem projektów, do których możesz dołączyć, nowymi przyjaźniami, które możesz zawrzeć, poszerzeniem horyzontów w głowie i utratą wszelkich resztek czasu wolnego. A to wszystko w wyniku możliwego wzrostu pewnej potrzeby. Żeby nie było później, że nie ostrzegałam! 🙃